Selangorkini
Pihak penganjur dan pemain kejohanan badminton disarankan untuk menggunakan bulu tangkis sintetik yang lebih tahan lama dan murah untuk mengurangkan kekejaman terhadap haiwan. Foto: BERNAMA
AGENDA SUKANKINI

Pemain Malaysia berdepan laluan sukar hadapi Jelajah Dunia Akhir BWF

KUALA LUMPUR, 26 JAN: Pemain badminton Malaysia diundi laluan sukar pada Kejohanan Akhir Jelajah Dunia Persekutuan Badminton Dunia (BWF) HSBC 2020 yang dijadualkan bermula esok selama lima hari di Impact Arena, Bangkok.

Naib juara Terbuka Thailand Toyota 2021, Aaron Chia dan Soh Wooi Yik diundi dalam Kumpulan B bersama-sama pasangan beregu tinggi lampai Vladimir Ivanov dan Ivan Sozonov dari Rusia, bekas juara dunia Mohammad Ahsan dan Hendra Setiawan (Indonesia), serta beregu nombor lapan dunia Choi Solgyu dan Seo Seung Jae dari Korea Selatan.

Proses undian itu berlangsung hari ini dan disiarkan secara langsung menerusi saluran YouTube BWF.

Sementara itu, perseorangan lelaki utama negara Lee Zii Jia juga berdepan tugas sukar apabila beliau bersama-sama tiga pemain utama dunia diundi dalam Kumpulan A, iaitu nombor dua dunia Chou Tien Chen dari Taiwan, nombor enam dunia Anthony Sinisuka Ginting (Indonesia) dan bekas juara dunia Viktor Axelsen dari Denmark yang baru sahaja menjuarai Terbuka Thailand Yonex dan Terbuka Thailand Toyota.

Berdasarkan format kejohanan yang menawarkan hadiah keseluruhan US$1.5 juta (RM6.065 juta) itu, dua pemain terbaik daripada setiap kumpulan akan layak ke separuh akhir.

Malaysia tidak mempunyai wakil dalam kategori perseorangan wanita pada kejohanan penutup musim itu selepas pemain negara gagal berada dalam kelompok lapan terbaik dalam ‘HSBC BWF Road to Bangkok Rankings’.

Perseorangan Lelaki:

Kumpulan A: Viktor Axelsen (DEN), Chou Tien Chen (TPE), LEE ZII JIA (MAS), Anthony Sinisuka Ginting (INA)

Kumpulan B: Anders Antonsen (DEN), Wang Tzu Wei (TPE), K. Srikanth (IND), Angus Ng Ka Long (HKG)

Beregu Lelaki:

Kumpulan A: Lee Yang-Wang Chi-Lin (TPE), ONG YEW SIN-TEO EE YI (MAS), Ben Lane-Sean Vendy dan Marcus Ellis-Chris Langridge (kedua-dua beregu dari England)

Kumpulan B: AARON CHIA-SOH WOOI YIK (MAS), Mohammad Ahsan-Hendra Setiawan (INA), Vladimir Ivanov-Ivan Sozonov (RUS), Choi Solgyu-Seo Seung Jae (KOR)

Perseorangan Wanita:

Kumpulan A: Carolina Marin (ESP), An Se Young (KOR), Michelle Li (CAN), Evgeniya Kosetskaya (RUS)

Kumpulan B: Tai Tzu Ying (TPE), Ratchanok Intanon dan Pornpawee Chochuwong (kedua-duanya dari Thailand), P. V Sindhu (IND)

Beregu Wanita:

Kumpulan A: Greysia Polii-Apriyani Rahayu (INA), Lee So Hee-Shin Seung Chan (KOR), CHOW MEI KUAN-LEE MENG YEAN dan VIVIAN HOO-YAP CHENG WEN (MAS)

Kumpulan B: Kim So Yeong-Kong Hee Yong (KOR), Chloe Birch-Lauren Smith (ENG), Linda Efler-Isabel Herttrich (GER), Jongkolphan Kititharakul-Rawinda Prajongjai (THA)

Beregu Campuran:

Kumpulan A: Marcus Ellis-Lauren Smith (ENG), Dechapol Puavaranukroh-Sapsiree Taerattanachai (THA), Praveen Jordan-Melati Daeva Oktavianti (INA), Seo Seung Jae-Chae Yujung (KOR)

Kumpulan B: Mark Lamsfuss-Isabel Herttrich (GER), Thom Gicquel-Delphine Delrue (FRA), GOH SOON HUAT-SHEVON JEMIE LAI (MAS), Hafiz Faizal-Gloria Emanuelle Widjaja (INA)

– BERNAMA

 


Pengarang :