SHAH ALAM, 30 OKT: Pengarah Strategi Parti Amanah Negara (Amanah) Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad mempertahankan kerusi Parlimen Kuala Selangor pada pilihan raya umum ke-15 (PRU15).
Manakala Ketua Wanita parti itu, Aiman Athirah Sabu yang terlibat dalam dunia politik sejak 2015 akan bertanding di Parlimen Sepang.
Dr Dzulkefly memenangi kerusi Kuala Selangor pada PRU12 namun tewas kepada Barisan Nasional (BN) pada PRU13. Beliau bagaimanapun kembali merampas kerusi berkenaan daripada BN pada PRU14 dengan menewaskan Dato’ Seri Dr Irmohizam Ibrahim dengan 8,498 undi majoriti.
Berikut senarai 54 calon yang diumumkan mengikut negeri:
SELANGOR
Sabak Bernam – Shamsul Ma’arif Ismail
Kuala Selangor – Dr Dzulkefly Ahmad
Hulu Langat – Mohd Sany Hamzan
Shah Alam – Azli Yusof
Kota Raja – Mohamad Sabu
Sepang – Raj Munni @ Aiman Athirah
PERAK
Kuala Kangsar – Ahmad Termizi Ramli
Parit – Nurthaqaffah Nordin
Lumut – Mohd Hatta Ramli
PERLIS
Padang Besar – Mohamad Saad @ Yahya
PULAU PINANG
Tasek Gelugor – Nik Abdul razak Nik Md Ridzuan
SARAWAK
Santubong – Mohamad Zen Peli
Samarahan – Abang Abdul Halil Abang Naili
Batang Sadong – Lahaji Lahiya
Batang Lupar – Wel @ Maxwel Rojis
Tanjong Manis – Zainab Suhaili
Igan – Andri Zulkarnaen Hamden
TERENGGANU
Besut – Abd Rahman @ Abd Aziz Abas
Kuala Nerus – Suhaimi Hashim
Kuala terengganu – Raja Kamarul Bahrin Shah
Marang – Azhar Ab Shukur
WILAYAH PERSEKUTUAN KUALA LUMPUR & LABUAN
Titiwangsa – Khalid Abd Samad
Labuan – Dr Ramli Tahir
JOHOR
Parit Sulong – Mohd Faizal Dolah
Gading – Aminolhuda Hassan
Kota Tinggi – Onn Jaafar
Pengerang – Che Zakaria Mohd Salleh
Pulai – Salahuddin Ayub
KEDAH
Langkawi – Zabidi Yahya
Padang Terap – Muaz Abdullah
Pokok Sena – Mahfuz Omar
Sik – Latifah Yatim
Baling – Johari Abdullah
KELANTAN
Tumpat – Wan Mohd Johari Wan Omar
Pengkalan Chepa – Nik Faizah Othman
Kota Bharu – Hafidzah Mustakim
Rantau Panjang – Wan Shah Jihan Wan Din
Kubang Kerian – Wan Ahmad Kamil Wan Abdullah
Pasir Puteh – Muhamad Husain
Jeli – Md Radzi Wahab
Kuala Krai – Mohd Hisyamuddin Ghazali
MELAKA
Alor Gajah – Adly Zahari
Jasin – Harun Mohamed
NEGERI SEMBILAN
Jelebu – Zulkefly Mohamad
Jempol – Norwani Ahmat
Tampin – Muhammad Faiz Fadzil
PAHANG
Paya Besar – Ahmad Azam Mohamad Salleh
Maran – Ahmad Shuhor Awang
Kuala Krau – Juhari Osman
Temerloh – Mohd Hasbie Muda
PERAK
Larut – Zolkharnain Abidin
Parit Buntar – Mujahid Yusuf
Bukit Gantang – Fakharuldin Mohd Hashim